pilkington team

Nanotechnologia szyb


Hydrofobizacja powierzchniowa
Firma Autofenix posiada w swojej ofercie usługę hydrofobizacji powierzchniowej (NS200 Glass). Korzystamy z preparatów firmy NANOSYSTEM, która posiada w swojej ofercie produkty mocno stężone nanocząsteczkami, gwarantując przy tym dużą skuteczność działania a przede wszystkim trwałość.

 

Zalety zastosowania hydrofobizacji:

  • chemiczne czyszczenie jest praktycznie niepotrzebne ;
  • przez samooczyszczanie szyby oszczędzamy czas i pieniądze ;
  • długotrwałe działanie (szyby samochodowe do 1 roku, inne szyby do 3 lat) ;
  • następne czyszczenie tylko wodą.

Pokryta preparatem szyba jest na tyle "śliska", że przemieszczające się pod wpływem jazdy krople odsłaniają idealnie czystą powierzchnię, pozbawioną rozmazanych plam i zacieków z deszczu. Nadjeżdżający z przeciwka pojazd nie oślepia nas światłami gdyż znajdująca się na powierzchni szyby hydropowłoka zapobiega tworzeniu się na niej mokrej soczewki. Przy prędkości powyżej 60 km/h można praktycznie nie używać wycieraczek. Dzięki hydropowłoce zwiększa się komfort użytkowania szyby zaś jazda w deszczową pogodę staje się prawdziwą przyjemnością.

Produkt NS200 Glass jest wysoce specjalistycznym preparatem na bazie alkoholi i związków fluorowych, służący do impregnacji wszelkich powierzchni szklanych. Zaimpregnowane szkło cechuje się bardzo silnym napięciem powierzchniowym przez co zyskuje możliwie najmniejszy kontakt z cząsteczkami zanieczyszczeń. Dzięki działaniu hydro i oleofobowemu woda oraz cząsteczki substancji tłustych i oleistych, wapna, alg oraz substancji powstających w wyniku negatywnych wpływów atmosferycznych wykazują niewielką przyczepność z substratami i dają się łatwo usunąć z powłoki - bez stosowania środków ścierających. Pod wpływem wody lub deszczu na pokrytej preparatem powierzchni natychmiast pojawia się perlenie - tzw. efekt lotosu. Preparat NS200 ma zastosowanie głównie w motoryzacji, budownictwie i ogrodnictwie.

NANOTECHNOLOGIA SZYBY czyli HYDROFOBIZACJA POWIERZCHNIOWA wykonywana jest jako usługa w naszych oddziałach: KIELCE i RADOM.

 

~ Serdecznie zapraszamy - naprawdę warto ~