pilkington team

Historia


Firma Autofenix powstała 01 lutego 1989 roku, a więc liczy już 30 lat !!!

Przez pierwsze półtora roku od momentu powstania, firma nosiła nazwę "Auto Szyby, Części, Samochody Używane, Import - Export", a zmiana nazwy na Autofenix nastąpiła w czerwcu 1990 roku. Od tego też okresu działalność firmy skupiła się na profesjonalnym montażu oraz sprzedaży szyb samochodowych do wszelkich typów i modeli pojazdów oraz na sukcesywnym wprowadzaniu do swojej oferty usług pokrewnych.

Siedziba firmy mieściła się początkowo w Szewcach k/Kielc. Następnie w latach 1991 – 1992 firma Autofenix otworzyła również swoje Biuro Obsługi Klienta przy ul. Zagnańskiej w Kielcach. W latach 1992 - 1995 uruchomiliśmy sprzedaż oraz montaż szyb samochodowych w Kielcach przy ul. Tarnowskiej, a następnie we wrześniu 1995 roku przenieśliśmy się na ulicę Wrzosową 25 i tam też mieści się do dnia dzisiejszego Siedziba Główna naszej firmy Autofenix.

W roku 1996 została utworzona filia firmy w Radomiu, początkowo przy ul. Dębowej, a po trzech latach przenieśliśmy się na ul. Warszawską 115 ( przy trasie E-7, ok. 300 metrów od ronda w kier. Warszawy po lewej stronie ). Tam też w dalszym ciągu można skorzystać z naszych usług.

Początek roku 2009 to utworzenie fili Tarnobrzeg przy ul. H. Sienkiewicza 90, ze znacznie poszerzonym zakresem usług. W roku 2014 oddział w Tarnobrzegu zmienił właściciela i obecnie mieści się w nim Warsztat własny koncernu Pilkington Automotive.

W czasie trzydziestu lat swojej działalności pomogliśmy zaistnieć w rejonie południowo-wschodniej Polski kilku firmom z naszej branży, dostarczając im pełen asortyment towaru handlowego, szkoląc w zakresie wykonywanych usług, skutecznie chroniąc przed działaniami nieuczciwej konkurencji. Firmy te z powodzeniem po dziś dzień prowadzą działalność głównie w oparciu o nasze zaopatrzenie.